Próbafelvételi szóbeli 8. osztály 2025 március 2.

A középiskolai szóbeli felvételi meghallgatásokra 2025. március 3. és március 20. között kerül sor.
A tanulók "éles helyzetek" átélésével megtapasztalhatnak egy szóbeli vizsgahelyzetet. Az itt szerzett tapasztalatok növelik az önbizalmukat, és magabiztosabbá válnak. A tanulók a vizsgáról értékelőlapot kapnak.
Felkészítő középiskolai szóbeli felvételire

Szóbeli középiskolai vizsgára felkészítő tréning (3 alkalmas)
A középiskolai szóbeli felvételi meghallgatásokra 2025. március 3. és március 20. között kerül sor. A február 1-én induló képzéseket sok évtizedes tapasztalattal rendelkező szaktanárok vezetik. A kiscsoportos (10-12 fős) foglalkozások gyakorlatorientáltak.
Felvételi előkészítő képzés 7. osztály

Felvételi előkészítő képzéseink 2025. február 12-től indulnak.
Képességfejlesztő képzés 6. osztály
A matematikai képességfejlesztő foglalkozások egyik kiemelt témája a térlátás és kognitív képességek (a figyelem, memória, számolási képességek ...) játékos fejlesztése.
Felvételi kiegészítő képzés 8. osztály
A központi írásbeli feladatainak egy jelentős része szaktárgyi tudást kér számon a gyerekeken. A matematika kiegészítő képzés alatt a központi írásbeli legfontosabb témaköreinek megfelelően foglaljuk össze és ismételjük át a felvételihez szükséges felső tagozatos matematika tananyagot.
A képzési anyag nem fedi le teljes egészében a négy év tananyagát: a képzés tematikájába azon tananyagrészeket válogattuk be, melyek a központi írásbeli felvételi rendszer több, mint tíz éves fennállása óta szinte minden évben előfordulnak.
Felvételi előkészítő képzés 8. osztály
MATEMATIKA KÖZÉPISKOLAI FELVÉTELI ELŐKÉSZÍTŐ KÉPZÉS 8. OSZTÁLY
Matematika felvételi előkészítőink azon diákoknak szól, akik 2025-ben felvételiznek középiskola 9. évfolyamára.
A nyolcadikos tanulók számára összeállított képzés már csak kizárólag a központi írásbelire készíti fel a gyerekeket. Minden foglalkozáson kitöltenek egy-egy írásbeli tesztet (45 perc), majd kijavítjuk őket (45 perc). A képzés a módszerességre, időkeret betartására, típusfeladatok megismerésére épül.
Képességfejlesztő képzések
A matematikai képességfejlesztő foglalkozások egyik kiemelt témája a térlátás és kognitív képességek (a figyelem, memória, számolási képességek ...) játékos fejlesztése.
A sikeres iskolai teljesítményhez az alapképességek birtokában kell lenniük a gyerekeknek.
A diákoknak fejleszteni kell mindazon képességeiket (figyelem, gondolkodás, emlékezet, észlelés-érzékelés), amelyek segítségével meglévő tudásukból új tudást tudnak létrehozni, fejleszteni tudják magukat, alkalmazni tudják elsajátított ismereteiket, ami magába foglalja azt, hogy jó problémamegoldók és kreatívak legyenek.
Pszichológiai vizsgálatok szerint a képi gondolkodás fejleszthetősége viszonylag korán lezárul. Ezért, ha 10-14 éves korban mellőzzük a térgeometriai feladatok megoldását, az a későbbiekben behozhatatlan hátrányt jelent a tanulóknak és később komoly gondok forrásává válhat.
A képzés az alkalmazásra, az ismeretek gyakorlati hasznosítására épül. A foglalkozások alkalmával a gyerekek megismerik magukat, képességeiket, megtanulnak bízni önmagukban, s rájönnek, hogy a korábban bonyolultnak vélt gyakorlat nem is ördöngösség.
A matematikai képességfejlesztés az alábbi területekre épül: gondolkodási, logikai, problémamegoldó készség fejlesztése, modellalkotás, tájékozódás térben és időben
Felvételi előkészítő képzések
Intézményünkben közel tíz éve szervezünk felvételi előkészítő képzéseket matematikából és magyar nyelvből. Célunk, hogy hozzásegítsük a tanulni vágyó diákokat ahhoz, hogy sikeresebbek legyenek, jobb eredményt érjenek el a központi írásbeli felvételin, s így felvételt nyerjenek majd abba a középiskolába, melybe a leginkább menni szeretnének.